Sık Sorulan Sorular SSS FAQ
Sıkça sorulan sorular ve cevaplarını buradan bulabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti, işimizin temel odak noktasıdır. Müşterilerimize sunduğumuz ürün ve hizmetlerle ilgili geri bildirimlerinizi her zaman değerli buluyor ve bu geri bildirimleri dikkatle inceliyoruz. Müşteri memnuniyetini artırmak için sürekli olarak çalışıyor, müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve beklentilerine daha iyi cevap verebilmek için çözüm odaklı yaklaşımlar geliştiriyoruz. Müşterilerimizin sorunlarını çözmek ve ihtiyaçlarını karşılamak için buradayız ve bu süreçte onların geri bildirimlerine her zaman açığız. Müşteri memnuniyetini sağlamak ve sürdürmek, işimizin başarısı için en önemli önceliklerimizden biridir.
Hemoglobin Elektroforezi testi kaç günde raporlanır?

Hemoglobin Elektroforezi testi sabah 09.00 – 11.00 arası kan verilirse 2 iş gününde hazır olur.

Kromozon Analizi yaptırmak istiyorum kaç güne raporlanır?

Kromozon Analiz testin sonucu uzun sürüyor. 30 – 40 gün arasında test tekrara girmediği sürece sonuç hazır olur.

Hemogram testi için açlık gerekiyor mu?

Genellikle hemogram testi için açlık gerekmez. Hemogram testi, kandaki çeşitli kan hücrelerinin (örneğin, kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri ve trombositler) sayısını belirlemek için yapılır ve genellikle aç veya tok karnına yapılabilecek bir testtir.

Havuz için idrar testi yapılıyor mu?

Havuz için idrar testi yapılıyor.

Havuz için mantar testi yapılıyor mu?

Havuz için mantar testi yapılmıyor.

Yönlendirdiğiniz lokasyonda bekleme odası var mı?

Bekleme odası bulunmaktadır.

HbA1c testi yaptırmak istiyorum. Açlık gerekiyor mu?

Sabah 09.00 - 11.00 arası aç olarak kan verilmesi uygundur.

Hormon testlerini adetin kaçıncı günü yaptırmak uygundur?

Hormon testlerini doktorunuzun isteği üzerine 3. gün ile 5. gün arasında kan verilmesi uygundur. Genel olarak hormonların durumu görmek istenilirse direk olarak kan verilebilir.

Yönlendirdiğiniz lokasyon metrobüse yakın mı?

Evet yönlendirdiğim yer metrobüse yürüme mesafesi ile 5 dakika uzaklıktadır. Durağın adı incirli metrobüs durağıdır.

Tam idrar testi yaptırcam sonuç ne zaman hazır olur?

İdrar testi anlık bakılan bir testtir. Sonuç 1-2 saate hazır olur.

Kan vermek orucu bozar mı?

Hayır, kan vermek orucu bozmaz. Kan vermek oruç tutan bir kişinin orucunu geçersiz kılmaz.

Sabah kan testi yaptırmak istiyorum saat kaçta gelmem gerekiyor?

Sabah saat 09.00 ile 11.00 arasında gelinicekse aç karnına kan verilmeside uygundur.

Spermiogram testi yaptırmak istiyorum, dikkat edilmesi gerekenler nedir?

Spermiogram testi yapılcaksa perhiz günü uygun olması gerekiyor. Perhiz günü 72 saat den az 5 günden fazla olmamalıdır. Spermiogram testi yaptırılcaksa perhize başlandığı gün randevu için arayınca gelmeniz gerekilen gün için bilgi alabilirsiniz.

Gebelik testi yaptırcam bunun için test yapılıyor mu?

Gebelik testinde hamileliğin oluştuğunu anladığımız beta-hcg testi yapılıyor. Bu test için açlık tokluk fark etmiyor.  Sonuç 09.00 – 16.00 arasında kan vermek için gelinirse sonuç aynı gün hazır olur.

Tiroid testleri yaptırmak istiyorum. İlk olarak hangi test yapılması uygun olur?

Tiroid testleri genellikle tiroid bezinin işlevini ve sağlığını değerlendirmek için çeşitli testlerden oluşur. Tipik olarak, tiroid fonksiyonlarını değerlendirmek için genellikle başlangıç ​​olarak TSH (Tiroit Uyarıcı Hormon) testi yapılır. Başlangıçta TSH testi yaptırabilir ve doktorunuzun önerisi doğrultusunda gerekli görülürse diğer testleri de yaptırabilirsiniz.

İdrar yaparken yanma oluyor. Bunun için öncelik olarak hangi testleri yaptırmam uygun olur?

İdrar yaparken yanma gibi şikayetler, genellikle idrar yolu enfeksiyonları veya diğer idrar yolu problemleriyle ilişkilidir.

1. Tam idrar testi:

İdrar tahlili, idrardaki kan, protein, beyaz kan hücresi ve diğer unsurları kontrol etmek için yapılır. Bu test, enfeksiyon dışındaki diğer olası durumları belirlemek için yardımcı olabilir.

2. İdrar Kültürü:

İdrar yolu enfeksiyonunu belirlemek için idrarda bakteri varlığını saptamak amacıyla yapılır. Bu test, idrarda hangi bakterilerin var olduğunu ve enfeksiyonun hangi antibiyotiklere duyarlı olduğunu belirlemek için önemlidir.

Doktorum smear testi için örnek aldı bu test yapılıyor mu ve kaç günde hazır olur?

Smear testi yapılıyor. Parçanın örneğine göre işlem süresi 4-7 iş günü sonra hazır olur.

Hpv testi yaptırmak istiyorum kontrol amaçlı ne yapmam gerekiyor?

Hpv testi yapılıyor ama uzman bir doktorun hpvnin oluşabilceği yerlerden sürüntü-numune alması gerekir. Siz bu numune ile laboratuvara geldiğinizde test çalışmaya alınır.

Çocuklardan kan alınıyor mu?

Evet çocuklardan kan alınıyor. Bu işlem için randevu almanız gerekiyor.

Kan grubu testi yaptırmak istiyorum sonuç ne kadar sürede hazır olur?

Kan grubu testi yapılıyor sonuç 1-2 saate hazır olur.

Yönlendirdiğin lokasyon metroya yakın mı ?

Yönlendirdiğimiz lokasyon metroya yakındır. Bakırköy metro durağında inilip 5-10 dakika içinde lokasyonda olabilirsiniz.

Hpv testi hakkında bilgi alabilir miyim?

HPV testi genellikle HPV-DNA PCR Genotiplendirme adı verilen bir test yöntemi kullanılarak yapılır. Pozitif sonuç, belirli HPV tiplerinin varlığını gösterir. Negatif sonuç ise belirli tiplerin örnek alınan hücrelerde tespit edilmediğini ancak diğer tiplerin varlığını tamamen dışlamaz. Doktorlar, sonuçlara göre tedavi veya takip planlarını belirlerler. HPV'nin çoğu durumda vücut tarafından temizlendiği, ancak bazı durumlarda takibin önemli olduğu unutulmamalıdır. Sonuç ne olursa olsun düzenli doktor kontrolleri önemlidir.

Kan testi için randevu almak gerekiyor mu ve aç mı gelmem gerekiyor?

Kan testleri, genellikle aç karnına yapılan testlerdir ve kişinin en az 8-12 saatlik bir açlık süresinden sonra kan vermesini gerektirir. Kan testleri, özellikle şeker, kolesterol veya bazı diğer metabolik parametrelerin doğru ölçülmesi için aç karnına alınır. Bu nedenle, belirli bir kan testi için aç karnına gelme gerekliliği hakkında bilgi almak ve randevu almak, testin doğru şekilde yapılması ve sonuçların doğru yorumlanması için önemlidir. Laboratuvarımızda açlık yapılan testler için sabah 09.00-11.00 saat arası aç olarak kan verilmesi için randevu oluşturulması uygundur.

Kan testlerinin maliyeti nedir?

Kan testlerinin maliyetini öğrenmek için +90537 766 8378 numarayı arayıp ya da whatsappdan yazıp bilgi alabilirsiniz.

Kan testleri sırasında ağrı veya rahatsızlık olur mu? Test öncesinde nelere dikkat etmeliyim?

Açlık gerektiren testler için belirtilen süre boyunca yiyecek veya içecek tüketilmemelidir. Su içilebilir ve su içmenin faydası damarların daha belirgin hale gelmesine ve kanın daha kolay alınmasına yardımcı olabilir. Koldan kan alınırken kolayca kıvrılabilecek, kan almayı kolaylaştıracak kıyafetler tercih edilmelidir bu sayede kan alındıktan sonra alınan yeri pamukla 3 dakika bastırdıktan sonra ağrı yaşamazsınız. Kan alma işleminden önce rahatlamaya ve mümkünse stresi azaltmaya çalışmak faydalı olabilir.

Alt ve Ast testi yaptırmak istiyorum, sabah aç mı olmam gerekiyor?

AST (Aspartat Aminotransferaz) ve ALT (Alanin Aminotransferaz), karaciğerde bulunan enzimlerdir ve karaciğer hasarı veya hastalıklarının belirlenmesinde kullanılırlar. Bu testler genellikle karaciğer fonksiyonlarını değerlendirmek için yapılır. Yüksek AST ve ALT seviyeleri, karaciğer hasarı veya rahatsızlıkları hakkında bilgi verir. Bu testler için aç olarak kan verilmesi uygundur.

Anti-HBs test sonucum yüksek çıktı, kötü bişey mi?

Anti-HBs testi, hepatit B virüsüne karşı bağışıklık kazanıp kazanmadığınızı veya hepatit B aşısı yaptırdıysanız bağışıklık oluşup oluşmadığını belirlemek için kullanılır.
Anti-HBs yüksek çıkması genellikle olumlu bir durumu gösterir. Bu, vücudunuzun hepatit B virüsüne veya hepatit B aşısına karşı antikorlar geliştirdiğini ve bağışıklık kazandığınızı gösterebilir. Hepatit B'ye karşı korunma veya önceki bir enfeksiyondan sonra bağışıklık kazanma durumunda Anti-HBs seviyeleri yüksek olabilir.